Audyt SEO online

Sprawdź swoją stronę internetową i poznaj jej mocne i słabe strony.
Podaj pełny adres strony internetowej zawierający protokół (na przykład https://) oraz prawidłową domenę (na przykład www.grupa-tense.pl)

Czym jest audyt SEO?

Audyt SEO online to całkowicie bezpłatna usługa analizy strony www pod kątem tych parametrów witryny, które mają wpływ – zarówno bezpośredni, jak i pośredni – na pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google SERP (Search Engine Results Pages). Jeśli więc zamierzasz rozpocząć promowanie swojej strony internetowej, chcesz stworzyć optymalną strategię pozycjonowania lub zastanawiasz się, jak poprawić widoczność witryny w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce, audyt SEO jest rozwiązaniem, z którego powinieneś skorzystać.

Podstawowym zadaniem audytu jest określenie rzeczywistego potencjału strony www pod kątem zajmowania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Co ważne, przeprowadzony audyt SEO dostarczy Ci cennych informacji na temat swojej strony, niezależnie od tego, czy masz zaawansowaną wiedzę na temat pozycjonowania i optymalizacji stron www, czy też tematyka ta jest Ci zupełnie obca.

W trakcie audytu SEO ocenie podlegają takie aspekty jak np.:

 • meta-tagi sekcji HEAD prezentowane w wynikach wyszukiwania
 • rozpiętość oraz formatowanie treści znajdujących się na stronie www
 • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
 • szybkość strony internetowej
 • widoczność w wyszukiwarce Google

Jak widać, audyt SEO stanowi wszechstronny sposób na kompleksową analizę zawartości strony internetowej, a do tego jest całkowicie darmowy – jego wykonanie za pomocą specjalnie zaprojektowanego narzędzia online jest szybkie i pozwoli Ci sprawdzić Twoją stronę internetową w zakresie podstawowych elementów mających wpływ na SEO.

Kiedy warto wykonać audyt SEO online?

Ogromną zaletą audytu SEO jest fakt, iż jest on niezwykle przydatny na każdym etapie istnienia witryny – warto wykonać go zarówno na etapie projektowania strony, jak i planując promowanie już istniejącej platformy. Przyda się także wówczas, gdy zamierzasz wprowadzić w obrębie strony istotne zmiany, które spowodują rozszerzenie jej funkcjonalności i pozwolą zdobywać dodatkowych użytkowników.

Wykonanie audytu SEO na etapie budowy serwisu www lub bezpośrednio po jej stworzeniu pozwoli na bieżąco dokonywać istotnych modyfikacji tak, aby finalna strona spełniała wszelkie współczesne standardy w zakresie pozycjonowania i optymalizacji. Jeśli masz już gotową stronę i przymierzasz się do rozpoczęcia jej promocji w sieci, audyt SEO pomoże Ci określić mocne i słabe strony swojej witryny, dostarczając informacji na temat tych obszarów, nad którymi w szczególny sposób należy pracować w procesie pozycjonowania i optymalizacji.

Audyt SEO jest również niezwykle przydatnym narzędziem, z którego warto skorzystać przy okazji zmiany agencji lub firmy zajmującej się promocją strony. Nowi eksperci od pozycjonowania zidentyfikują jej zawartość pod kątem SEO, co znacznie ułatwi jej promowanie w wynikach wyszukiwania. Ponadto pozwoli ograniczyć koszty pozycjonowania, poprzez podniesienie tych parametrów, które potrzebują realnych działań.

Korzyści z wykonania audytu SEO

Zastanawiasz się, dlaczego wykonać audyt SEO na swojej stronie internetowej? Wiedza o istotnych parametrach witryny pod kątem jej pozycjonowania to tylko jedna z wielu korzyści, jakich dostarczy Ci analiza zawartości strony www. Dodatkowe zalety audytu SEO to:

 1. Szybka diagnoza kondycji Twojej strony internetowej.
 2. Profesjonalne sugestie usprawnień, poprawek, wskazanie obszarów mogących wymagać optymalizacji.
 3. Skuteczne przygotowanie do dalszych działań promocyjnych strony w sieci.
 4. Możliwość dostosowania założeń audytu do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.
 5. Identyfikacja strategicznych obszarów strony www, takich jak:
  • prezentacja strony w wynikach wyszukiwania,
  • treści oraz ich struktura,
  • dostosowanie do urządzeń mobilnych,
  • szybkość ładowania witryny,
  • widoczność w wyszukiwarce

Zlecając audyt SEO swojej strony internetowej, nie ponosisz żadnych kosztów – korzystanie z narzędzia do wykonania analizy jest całkowicie darmowe, a czas oczekiwania na wyniku audytu to zaledwie kilkadziesiąt sekund. Audyt SEO z pewnością nie rozwiąże wszystkich problemów z pozycjonowaniem strony w internecie – nie taki jest jego cel – warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że uzyskane za jego pomocą dane mogą być dla Ciebie absolutnie bezcenne w kontekście podejmowania dalszych działań mających na celu zdobycie wyższej pozycji dla Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

* Audyt SEO wykonany za pomocą powyższego narzędzia ma charakter informacyjny i jest wynikiem automatycznej analizy podstawowych elementów podanej strony internetowej.